istenmeyen-tuylerden-kurtulma-rehberi

   İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   Kıyafetlerden, bikiniden görülen vücut tüyleri ya da yüz bölgesindeki kıllar kimi zaman rahatsız edici olabilir. Özenle hazırlandığınız bir gecede veya günlük hayatınızda cildinizin tüysüz ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını isteyebilirsiniz. Bunun için deneyebileceğiniz çeşitli yöntemler mevcut. Kılları almak istediğinizde, tüylerden kurtulmanın yolları arasında kararsız kalabilir, hangisinin daha uygun olduğundan emin olamayabilirsiniz. Kaş alma,bıyık alma ve vücut tüyleri alma için farklı yöntemler kullanılır.Her yöntemin farklı uygulamaları, kendi içinde avantajlı ve dezavantajlı olduğu noktaları vardır. Önemli olan zamanınıza, cildinize ve elde etmek istediğiniz sonuca uygun olan yolu seçmek. Böylece en kısa zamanda hayal ettiğiniz ipeksi tene kavuşabilir, yumuşacık bir cildin keyfini sürebilirsiniz. Bu noktada her cilt tipine ve ihtiyaca uygun, kullanımı kolay ürünleriyle Veet, size destek olmaya hazır!

   Ağda ile istenmeyen tüylerden kurtulma

   Tüyleri almak için kullanılan en eski yöntemlerden biri olan ağda, kılları kökünden alarak en uzun süreli pürüzsüzlük hissini sağlayan seçenek. İşlem sırasında hafif bir acıya sebep olsa da, uzun vadeli etkileri ağdayı her zaman çekici kılıyor. Kıl köklerini zayıflatarak zamanla tüyleri azaltan ağda için güzellik salonlarına gidebilir ya da Veet’in pratik bant formlu ürünleri ile evinizin konforunda ağda pürüzsüzlüğüne kavuşabilirsiniz. Shea yağının cildi yenileyen etkisiyle tüyleri alırken tenin ihtiyacı olan nemi de sağlayan Veet sir ağda bantları, geleneksel şekerli ağdanın uzun hazırlık ve uygulama süreçlerini rafa kaldırarak kısa zamanda etkili çözümler sunuyor.

   Ağda ile kıllardan kurtulma işlemi için, EasyGelwax teknolojisiyle kullanımı kolaylaştırılan Veet ağda bantlarını birbirinden ayırın. Tüyleri almak istediğiniz bölgeye kılların çıkış yönünde düzgünce yapıştırın ve ardından tek harekette, hızlıca sir ağda bandını çekin.

   İşlem sonrasında paketin içinden çıkan, kırmızı meyvelerin hoş kokusuyla duyulara, nemlendirici etkisiyle cilde iyi gelen formüllü temizleme mendilleriyle tende kalan ağda parçalarını temizleyin.

   Ağda sonrasında hassaslaşan kıl köklerinde oluşabilecek tahrişleri önlemek için güneşin zararlı ışınlarından korunmaya, deodorant, parfüm gibi kozmetik ürünlerini en azından 24 saat kullanmamaya özen gösterin.

   Eğer ilk kez ağda uygulaması yapıyorsanız veya gergin hissediyorsanız, hafif bir müzik ve hoş kokulu mumlarla hem kendinizi şımartabilir, hem de tüylerden kurtulma ritüelini keyifli bir zamana dönüştürebilirsiniz.

   Acısız bir yöntem: Tüy dökücü krem

   İstenmeyen tüyleri alma yolları arasında en acısız yöntem olan tüy dökücü ürünler, tahmin edilenden çok daha eski bir geçmişe sahip. Tarih boyunca tüyleri dökerken cilde de zarar veren maddelerden oluşan karışımlarla istenmeyen tüylere çare aranmış. Neyse ki günümüzde kılları alırken teni nemlendiren ve cilde bakım yapan formülleriyle Veet tüy dökücü ürünleri var! Uygulaması kolay, hoş kokulu formülleriyle tüy dökücü sprey ve kremler kısa sürede kılları almak istediğiniz bölgede pürüzsüz ve ışıltılı sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Hassas ciltlere özel geliştirilen aloe vera ve E vitamini içerikleriyle Veet tüy dökücü ailesi, kılları deri altından zayıflatır ve dökülmelerini sağlar. Böylece tüyleri üstten keserek sertleştiren tıraş bıçağının aksine 2 kata kadar daha uzun süre ipeksi bir cildin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik uygulaması da en az tıraş bıçağı kadar pratik!

   Tüy dökücü krem ile kılları almadan önce cildin ufak bir bölgesinde deneme yapın ve 24 saat kadar bekleyin. Cildin kreme karşı bir reaksiyon göstermediğinden emin olduktan sonra ürünü paket üzerindeki talimatlara uyarak, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

   Kıllardan kurtulma işlemi için tercih edeceğiniz tüy dökücü sprey veya kremi uygulama yapmak istediğiniz bölgeye sürün ve 5 dakika kadar bekleyin. Ardından ufak bir alanı paket içerisinden çıkan spatula yardımıyla alın. Tüyler temizleniyorsa, ürünü tamamen cildinizden sıyırıp, bol su ile nazikçe yıkayın.

   Daha önce hiç tüylerinizi almadıysanız, daha acısız ve konforlu bir ilk tecrübe için tüy dökücü ürünleri tercih edebilirsiniz. Sprey formları, duşta kullanılabilen çeşitleriyle Veet tüy dökücü ailesi, etkili bir sonuç ve pürüzsüz bir cilt için her zaman sizinle!

   Tıraş bıçağı ile tüylerden kurtulma

   Tıraş bıçağı, birçok kişi tarafından istenmeyen tüylerden kurtulma yolları içinde en hızlı çözüm olarak düşünülebilir. Geleneksel ağdanın yerini pratik ağda bantlarına bıraktığı, tüy dökücü kremlerin 5 dakika gibi kısa bir sürede kılları temizlediği düşünülünce, bu argümanın eskisi kadar kuvvetli olmadığını görebilirsiniz. Elbette tıraş bıçağı kullanmak, tercih edebileceğiniz kıllardan kurtulma seçeneklerinden biri. Fakat uygulama esnasında dikkat etmeli, uzun vadede oluşabilecek tahriş ve kıl dönmesi durumlarına karşı hazırlıklı olmalısınız.

   İlk olarak tüylerden kurtulma işlemi için kullanacağınız tıraş bıçağının temiz ve paslanmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

   Tıraş bıçağı tüyleri yüzeyden keserek kısaltır. Bu yüzden siz ne kadar dikkat etseniz de kullanım esnasında ciltte küçük kesikler ve sürtünmeden kaynaklı kızarıklıklar oluşur.

   Yüzeyden kesilen tüyler 1-2 gün gibi kısa bir sürede tekrar uzar. Bu da tıraş işlemini sık sık tekrarlamanızı gerektirebilir.

   Üst üste uygulanan tıraş bıçağı, kestiği tüylerin kalınlaşmasına ve sivrilen uçların deri altından ilerleyip batıklar oluşturmasına sebep olabilir. İltihaplı kıl kökleri ve sivilceli bir cilde sahip olmak istemiyorsanız, tıraş bıçağı kullanımına ve sıklığına çok dikkat etmelisiniz.

   Veet Sensetive Touch tıraş makinesi

   Tüyleri almayı tercih ediyorsanız, kimi zaman anlık rötuşlara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Yüz veya vücut kıllarını alma işlemini bitirdikten sonra gözden kaçan yerler olduğunu fark edip, hızlı bir çözüm arayabilirsiniz. İşte, uzayan tüyleri kısaltmak, istediğiniz yerde ve zamanda kılları hızlıca tıraşlamak için geliştirilen Veet Sensetive Touch ile tanışın! Pille çalışan bu küçük tıraş makinesini çantada rahatlıkla taşıyabilir, ihtiyaç duyduğunuz her anda, hemen kullanabilirsiniz. Cilde temas etmeden tüyleri tıraşlayan, ihtiyaca uygun olarak değiştirilebilen başlıkları ile Veet Sensetive Touch’ı uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   İhtiyacınız olan başlığı ana gövdeye yerleştirin ve makineyi çalıştırın. Tüyleri çıkış yönlerinin aksine doğru nazikçe tıraşlayın. İşiniz bittikten sonra başlıkları çeşme suyuyla yıkayın ve düzgünce kurulayın.

   Lazer epilasyon

   Özellikle son 10 yıllık bir dönemde ülkemizde kullanımı gittikçe yaygınlaşan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulma seçeneklerinden biri. Lazer uygulamaları, prensipte kılların köklerini yakarak tüyleri azaltma işlemidir. Bu yanıyla cezbedici görünse de lazer epilasyon özen, bilgi ve tecrübe gerektiren bir prosedürdür. Her cilt tipine ve kıl yapısına uygun olmayan bu yöntem, işinin uzmanları tarafından gerçekleştirilmezse ciddi yanık sorunlarına ve kalıcı cilt hasarlarına sebep olabilir. Özellikle hassas ciltlere önerilmeyen bu ışın yöntemini denemek isterseniz, öncesinde düzgünce araştırma yapmalı, güvenilmez kişilere karşı dikkatli olmalısınız.

   Veet ile istenmeyen tüylerden ev konforunda kurtulun

   Vücut kıllarınızı almayı tercih ediyor ve istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları arasından yaşam tarzınıza ve cilt tipinize uygun olan yöntemi arıyorsanız, Veet’in geniş ürün yelpazesi arasından ihtiyacınıza uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Uzun süreli etkiler için 1.5 mm boyundaki tüyleri bile kökünden alan Veet sir ağda bantlarını tercih edebilirsiniz. Daha hızlı ve acısız bir yöntem arıyorsanız Veet tüy dökücü ailesinin nemlendirici bazlı ürünleri ile tüyleri alırken, cildinize bakım yapma keyfini de sürebilirsiniz. İstediğiniz her yerde çantanızdan çıkarıp kolaylıkla kullanabileceğiniz Veet Sensetive Touch ile tüylere özgürce şekil verebilirsiniz.

   Hassas ciltlere özel olarak üretilen içerikleri, cildi besleyen doğal yağlarla geliştirilen formülleri ve zamanın kıymetini bilerek tasarlanan pratik ürünleriyle Veet, sizi ev konforunda erişebileceğiniz profesyonel sonuçlara davet ediyor! Tüyleri aldığı bölgeye bakım yaparak pürüzsüzlüğü ipeksi bir tenle taçlandıran Veet ürünleriyle, hayal ettiğiniz yumuşak cilde her zaman, her yerde sahip olabilirsiniz!

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Tüy Dökücü Kremler

   İlk kez kullanacaklar ve tüy dökücü kremler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derledik!

   Bacağınızdaki İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

   Bu ipuçları ile mükemmel pürüzsüz bacaklara ulaşın!

   Erkekler için İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Rehberi

   Tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin işlerini kolaylaştıracak tüyoları bu yazımızda derledik.

   Ağda Bandı Nasıl Kullanılır, Faydaları Nelerdir?

   Ağda bandı kullanımı hakkında merak edilen her şeyi sizler için bu yazımızda topladık.