yuzdeki-istenmeyen-tuylerle-nasil-bas-edilir

   Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

    

   Canlı ve ışıldayan bir yüze sahip olmanın yolu, hem içten hem dıştan beslenen sağlıklı bir ciltten geçiyor. Ancak cildiniz ne kadar pürüzsüz ve parlak olursa olsun yüzünüzdeki tüyler bazen ışıltınızı gölgeleyebilir. Yüzdeki tüyler, cilt renginize ve hormonal yapınıza bağlı olarak açık renkli ve ince ya da koyu renkli ve kalın yapıda olabilirler. Hatta ilerleyen yaş, hormonal dengesizlik ve bazen de stres nedeniyle yüz tüyleriniz saç telinizden bile kalın olabilir. Bu durumda yüzdeki tüyleri almak isteyebilir ve cildinizin daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudak üstü, kaş çevresi, çene ve yanak bölgesindeki tüylerinizi almak için birçok pratik yöntem bulunuyor. Ancak cildinize en uygun yöntemi seçmeniz ve doğru uygulamalarla yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulmanız, hem cilt sağlığınızı hem de güzelliğinizi korumak için önemli. Veet’in “yüzdeki tüyler nasıl gider?” sorusuna en iyi yanıt ve sonucu almanız için özel olarak geliştirilen Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ile vücudunuzun bu hassas bölgesindeki tüyleri hızlıca alabilirsiniz. Üstelik cildinize zarar vermeden!

   Yüz tüyleri nasıl alınır?

   Dudak üstü, çene ve yanak bölgesi, kaş ortası gibi noktalar yüzünüzdeki tüylerin en belirgin olduğu yerlerdir. Bu bölgelerdeki tüylerinizden kurtulmak istediğinizde modern yöntemleri tercih ederek ve birkaç basit adımı takip ederek yüzünüzü ışıltılı bir görünüme kavuşturabilir ve makyaja hazırlayabilirsiniz.  Üst dudak, yanak ve kaş bölgenizdeki tüylerinizi almak için pratik ve özel bir uygulama istediğinizde Veet’in yüz yapısına uygun olarak formüle edilmiş Veet Yüze Özel Sir Ağda Bantları’nı tercih edebilirsiniz. 

   Koyu renkli ve kalın tüylerde bile etkili sonuç veren Veet Yüze Özel Sir Ağda Bantları’nı dudağınızın üstüne, çene ve yanak bölgenize güvenle uygulayabilirsiniz. Ağda bandını tüylerin olduğu bölgeye yapıştırdıktan sonra Easy Strip kavrama şeridi yardımıyla tek harekette çekerek istenmeyen tüylerinizin tamamından kurtulabilirsiniz. En ince tüylerden en kalın kıl yapısına kadar etki eden Veet Yüze Özel Sir Ağda Bantları ile siz de yüzünüzün ışıltısını ve pürüzsüzlüğünü 4 haftaya kadar koruyabilirsiniz. Üstelik Veet Sir Ağda Bantları diğer sir ağda bantlarının aksine ısıtılmaya ihtiyaç duymaz, ellerinizin arasında ovuşturmadan mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

   Bıyık alma yöntemleri

   Üst dudağınızdaki tüyler ince ve açık sarı renkliyse fark edilmeleri zordur ve görünümleri genellikle rahatsızlık vermez. Yine de bu minik tüyler, özellikle fondöten gibi makyaj malzemelerinin cilde homojen dağılmasını engeller ve fırça izlerine neden olabilirler. Pürüzsüz ve kusursuz bir yüz için, ince ve açık renkli tüyleriniz ile görünümünden rahatsız olduğunuz kalın ve koyu renkli tüylerinizi almanın en bilinen yöntemleri ise ağda ve ip ile bıyık almaktır.

   • Ağda ile bıyık alma

   Üst dudak tüylerinizin yapısı nasıl olursa olsun etkili bir sonuç için Veet’in Yüze Özel Sir Ağda Bantları’nı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kıl köklerini zayıflatan formülüyle Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları, en hassas ciltlerde bile kızarıklığa ve tahrişe neden olmadan mükemmel bir pürüzsüzlük yakalamanızı sağlar. Tek yapmanız gereken tüylerin çıkış yönüne göre bandı doğru bir şekilde dudağınızın üstüne yapıştırmak ve özel Easy Strip şeridinden tutup tek harekette kolayca çekmek. İşte şimdi gerçek pürüzsüzlük hissini 4 haftaya kadar özgürce yaşayabilirsiniz, üstelik ev rahatlığında güzellik salonu kalitesinde sonuçlara yarı fiyatına ulaşmak da cabası!

   • İple bıyık alma

   Güzelliğe ulaşmanın her zaman acılı olması gerektiğini düşünüyorsanız Veet Yüze Özel Sir Ağda Bantları ile henüz tanışmamış olabilir ve dudak üstü tüylerinizi iple almayı tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak modern yöntemlerin aksine iple bıyık almak, cildinizde kızarıklığa, batık oluşumuna ve şişmeye neden olabilir. Tüyleri ipin arasında sıkıştırıp çekerek alan bu yöntem, ağdayla kıyaslandığında oldukça acı verici ve uzun süren bir uygulamadır.

   Kaş alma yöntemleri

   İster doğal görünümlü ve kalın ister yüz şeklinize göre belirlenmiş ince, kavisli kaşlar yaratmak isteyin, tüylerinizi almadan önce mutlaka bir şablon oluşturmalısınız. Kaşınızın başlangıç, kavis ve bitiş noktasını belirlediğinizde artık muntazam ve etkili görünen kaşlara kolayca sahip olabilirsiniz. Üstelik el alışkanlığınız geliştikçe hem yüzünüze en uygun şekli belirleme hem de göz çevresindeki tüyleri alma beceriniz artacaktır. Ayrıca sağlıklı ve size en uygun kaş alma yöntemini seçmeniz de tüylerinizin sağlıklı kalması ve şeklini koruması için önemli.

    

   • Ağda ile kaş alma

   Kaş şeklinizi korumanın en iyi yolu, cilt tipinize özel bir ağda kullanmaktır. Sir ağda bantları küçük bölgeler için tasarlanmış ölçüleriyle kolay bir kullanım sunar ve kaş yapınızı bozmadan tüylerinizi almanızı sağlar. İdeal kaş çizginizi koruyarak kaş çevrenizdeki tüylerinizi almak için uygun ölçülerdeki sir ağda bantlarını tüylerinizin üzerine yapıştırabilir ve kolayca çekebilirsiniz. Cildinizde kızarıklığa ve tahrişe neden olmadan güne hızlıca hazırlanmanızı sağlayan sir ağda bantları ile uzun süreli pürüzsüzlüğün ve güçlü ifadenizin tadını çıkarabilirsiniz.

   • Cımbız ile kaş alma

   Cımbız ile kaşlarınızı almak bazı riskleri beraberinde getirebilir. Cımbız, ağdanın aksine tüylerinizi kırabilir, ince tüyleri kalınlaştırır ve kaş yapınızı kalıcı olarak bozabilir. Hassas bir cildiniz varsa ve cımbızla kaş alıyorsanız enfeksiyon riskini önlemek için hijyene de oldukça dikkat etmelisiniz.

   • İple kaş alma

   Tıpkı cımbız gibi iple kaş alırken de tüylerinizin çıkış yönünde almaya özen göstermeniz gerekir. Aksi halde tüyleriniz ters yönde çıkmaya başlar ve doğal kaş şekliniz bozulur. Kaşlarınızın ortasını iple alırken de oldukça dikkatli olmak gerekir. Yanlış bir hareket, doğal kaş çizginizi bozacak şekilde tüylerinizi almanıza neden olabilir. Kaşlarınızın altındaki deri, diğer bölgelere göre çok ince yapıdadır ve özellikle hassas bir cildiniz varsa iple yapılan uygulama sonrası cildinizde kızarıklık, kaşıntı ve tahriş oluşabilir.

    

   Yüzünüz sizin aynanız gibidir ve hayata en doğal ifadenizle bakmak için bazen tüylerinizden kurtulmanız gerekebilir. Bunu yapmak aslında oldukça basit ve acısızdır. Yüzünüzdeki tüyleri alma işlemini zorlaştıran, cilt sorunlarına yol açan cımbız, ip ve pahalı güzellik salonu ağdası gibi yöntemler yerine siz de etkisi çok daha uzun süren, tek harekette sizi özgürleştiren, pratik Veet’in Yüze Özel Sir Ağda Bantları ile hemen şimdi tanışabilirsiniz.

    

   İlginizi Çekebilecek Ürünler

   Okumadan Geçmeyin

   Layout:
   Veet Sensitive Touch ile Kaş Şekillendirme İpuçları

   Evde kaş şekillendirme hakkına bilmeniz gereken her şey.

   Yüz Kızarıklığına Ne İyi Gelir?

   Yüzünüzdeki tüyleri aldıktan sonra yüz kızarması neden oluşur, yüz kızarıklığı nasıl giderilir?

   Ağdayla Kaş Alınır Mı?

   Kaşlarınızı almak için ağda kullanmayı düşünüyor ancak nasıl yapacağınızı kestiremiyorsanız bu yazımız tam size göre!

   Evde Bıyık Nasıl Alınır?

   Bıyıklarınızdan kuaföre gitmeden kurtulmak mümkün! Evde bıyık almanız için ipuçlarına ve yöntemlere göz atın.