Tüylerden kurtulun : İstenmeyen Tüyleri Azaltmak Mümkün mü?

İstenmeyen Tüyleri Azaltmak Mümkün mü?

Işıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Üç dilek hakkınız olsa, birini istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak için kullanır mıydınız? Aslında kulağa hiç de fena gelmiyor, değil mi?

Hayaller elbette çok güzel; ancak gerçek hayatta da bu hayalinizi gerçekleştirmek için çeşitli tüy azaltıcı yöntemler uygulayabilirsiniz. İstenmeyen tüyleri azaltmak tabi ki mümkün. Hatta düzenli uygulama ile istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz bile. Gelin yapmanız ve yapmamanız gerekenlere birlikte bakalım.

1-Ağda

İstenmeyen tüylerin en büyük düşmanı ne diye sorsalar, rahatlıkla ağda diyebiliriz. Çok eski tarihlerden günümüze kadar uzanan bu yöntem ile tüylerinizi kökünden alırsınız. Böylece kökler zayıflayacağından hem tüyler daha az çıkmaya başlar, hem cilt pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme kavuşur, hem de cildin üzerindeki ölü deri atıldığından cildiniz tazelenir. Bu noktada şöyle bir ayrımdan bahsetmek gerekiyor; ağdalar çam sakızı ağda ve sir ağda olarak ikiye ayrılıyor. Sir ağda, çam sakızı ağdanın aksine içinde şeker barındırmadığından kıl köklerini beslemez, kökleri daha çok zayıflatır. 28 güne kadar pürüzsüz cilt sağlayan Veet Sir Ağda Bantları ya da Veet Ilık Ağda ile istenmeyen tüylerinizden daha uzun süreli etki ile kurtulabilir, düzenli kullanımda tüylere tamamen veda edebilirsiniz bile!

2-Tüy Dökücü Kremler

Acil durumlar için daha hızlı ve pratik bir yöntem arıyorsanız, Veet Tüy Dökücü Krem tam size göre! Olası son dakika planlarınız veya ani bir tatil programı sizi korkutmasın; çünkü tüy dökücü kremlerle tıraş bıçağından çok daha etkili ve daha pratik sonuçlar elde edebilirsiniz, hem de sadece 3-6 dakikada. Veet Tüy Dökücü Krem tüy alma yöntemleri arasında zaman kazandırması ile ön plana çıkıyor. Kısa tüylerde bile etkili olan bu tüy dökücü kremler ile tıraş bıçağına kıyasla iki kata kadar süre boyunca pürüzsüzlüğün keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Üstelik yeniden çıkan tüyler daha yumuşak olur.

Tıraş Bıçağı

Kırmızı alarm! Erkeklerin yüz bölgesi için vazgeçilmezi olan tıraş bıçağı, kadınlar için tam tersi kullanılmaması gerekenler listesinin başında geliyor. Neden mi? Çünkü tıraş bıçağı, tüyü cilt yüzeyinden keser, kökü içeride kalır. Kesilen tüy, bu sefer daha sert ve daha güçlü olarak çıkar. Ayrıca tıraş bıçağı batık oluşumuna neden olabilir ve cildi tahriş edebilir. Bu nedenle eğer istenmeyen tüyleri azaltmak ya da bitirmek istiyorsanız kesinlikle tıraş bıçağı kullanmayın.

İhtiyacınıza uygun yöntemi ve en doğru ürünü seçmek için Veet kataloğunu inceleyin, yumuşacık ve pürüzsüz bir cilde kolayca kavuşun. Unutmayın, güzelliğin sırrı bakımlı olmaktan geçer!