Tüylerden kurtulun : Bikini Bölges

1946 yılında, Louis Régard “Bikini”sini piyasaya sürdü. Bu iki parçalı mayo, bacak yüksekliğinden değil giyenin göbek deliğini açıkta bıraktığından dolayı şok etkisi yarattı! Adını, ABD’nin atom bombası testleri yaptığı Güney Pasifik atolünden alan bu dört üçgen kumaş (toplamda sadece 30 cm2!) başta direnişle karşılaşsa da tüm dünyanın kalbini kazandı.

Açıkta kalan yeni bölgelerdeki tüyleri alma ihtiyacı yeni bir terim ve kadınların başa çıkması gereken yeni bir durum daha yarattı: “bikini bölgesi”.

Neyse ki bikini bölgenize iyi bakmak ve tüyden arındırmak, ev ağdası ve tüy dökücü kremler gibi yeni yöntemler sayesinde dert değil. Tüy alma sürecinin mümkün olduğunca çabuk, kolay ve acısız olması için bu yöntemlere göz atalım.

Ağda

Ağda harika bir seçenektir çünkü tüyler kökünden alınır, tekrar çıkmaları dört haftayı bulur. Ayrıca zamanla daha yumuşak ve ince çıkarlar. Size önerebileceğimiz iki yöntem var: soğuk ağda bandı ve ılık ağda. Hızlı bir temizlik için bikini bölgesi hazır sir ağda bantları harikadır. Ağda ve ideal olarak boyutlandırılmış bant tek bir ambalajda bulunur ve tek yapmanız gereken onları ellerinizle biraz ısıtmak, bölgeye uygulamak ve kolay kavrama şeridinden tutup tüylerle birlikte çekmektir. Ilık ağda yöntemini tercih ediyorsanız ağdayı ısıtıp şerit halinde sürerek uygulayın. Ağda bezlerini, ağda sürülmüş bölgeye yapıştırıp çekin.

Kremler

Tüy dökücü kremler hızlı ve pratiktir, 5 dakika gibi kısa bir sürede işlev gösterir. Bunlar tüyleri kırar, tam derinin altından kırılmalarına neden olur ve sizi jiletten iki kata kadar daha uzun süre pürüzsüz hissettirir. Kremlerin farklı şekilleri vardır; örneğin klasik Veet Tüy Dökücü Krem gibi tüp veya özel tasarlanmış Veet Tüy Dökücü Krem Sprey olarak. Kremi bölgeye sürün ve bekleyin. Sonra ufak bir parçasını kazıyıp tüyün onunla birlikte gelip gelmediğine bakın. Gelmemişse tüm tüylerden kurtulana kadar her dakika aynı şeyi deneyin. Talimatlarda belirtilen süreyi aşmayın. İnatçı birkaç tüy çıkarsa onları da cımbızla alıp pürüzsüz bir tene kavuşun.

Jilet

Tabii ki her zaman jilet seçeneği mevcut. Bu asla ilk seçeneğiniz olmamalı çünkü kıl dönmesinin yanı sıra cildin altında siyah noktalar da bırakarak temiz bir bikini bölgesi elde etmeyi zorlaştırır. Sonrasındaki kaşıntıdan bahsetmiyoruz bile!

Her tüy alma yönteminde, ters bir etki olup olmadığını görmek için cildinizin küçük bir bölümünde onu test etmeniz önerilir. Bikini bölgenizden tüyleri temizledikten sonra, yirmi dört saat boyunca esanslı veya sert sabunlarla nemlendiricilerden uzak durun. Ayrıca, tahriş yaşamamak için bu süre içinde dar veya kaşındıran iç çamaşırları da giymeyin. Harika sonuçlar için yirmi dört saat öncesinde kese yapın ve uygulamanın hemen öncesinde bölgeyi ılık suyla yıkayıp dikkatle kurulayarak bütün gözeneklerinizi açın. Bu, süreci daha da kolaylaştırır, etkili hale getirir ve ertesi gün hem güzel hem de plaja hazır olmanızı sağlar.