Tüylerden kurtulun : Daha uzun süre pürüzsüz bacaklar

Yazın kendini iyiden iyiye göstermesiyle bunaltıcı pantolonları, şortlar ve tiril tiril eteklerle değiş tokuş etme zamanı geldi. Elbette bu kıyafetlerle birlikte seksi ve pürüzsüz bacaklarımız olsun istiyoruz! Bacakları mükemmel görünümde tutmak bizi hem iyi hissettirecek, hem de iyi gösterecek; ancak eminiz siz de iyi biliyorsunuz; tüm yaz boyu bacakların mükemmel görünümünü korumak hiç de kolay değil.

Tüylerden kurtulma için birçok yöntem var; ancak hangisi bacaklarınızı daha uzun süre pürüzsüz tutar?

Tıraş bıçağı

Tıraş bıçağı sadece birkaç dakika sürmesiyle en hızlı ve en kolay yöntem olabilir; ancak sonuçları hiç de tatmin edici değil. Tüyler kökten değil, yüzeyden kesilerek ayrıldığından sadece bir ya da iki gün sonra tüylerin yeniden çıkmaya başladığını görebilir ve yeniden tıraşlamak zorunda kalırsınız. Ayrıca tüyler, tıraş bıçağı ile daha keskin hale geldiği gibi işlem esnasında dikkatli olmazsanız -çok yaygın bir durum olarak- cildinizde küçük kesiklere neden olabilirsiniz.

Tüy dökücü krem

Bir diğer popüler yöntem de tüy dökücü kremlerdir. Bu kremler, tüyleri yüzeyden kırarak döker. Tüy dökücü kremi cildinize sürüp 5-10 dakika bekledikten sonra tüylerin tamamen gittiğini görürsünüz. Acı eşiği düşük olanlar için harika bir seçenek olduğu gibi tıraşla neredeyse aynı zamanda işlem tamamlanır. Ayrıca tıraş bıçağından kaynaklanan kesikleriniz olmaz ve evde kolayca uygulayabilirsiniz. Veet Tüy Dökücü Krem ya da Veet Tüy Dökücü Krem Sprey çeşitleri arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Ağda

İşte tüylerden kurtulmanızı sağlayan en geçerli yöntemlerden biri! Bunun için Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları’nı veya Veet Ilık Ağda’yı tercih edebilir, kendi banyonuzun konforunda kolayca uygulayabilirsiniz. Tıraş bıçağına göre uygulaması biraz daha fazla zaman alır; ancak 28 güne kadar pürüzsüzlüğün keyfini çıkarırsınız.  Batıklardan korunmak ve tamamen pürüzsüz, yumuşak bir cilde sahip olmak için ağdadan 24 saat önce dilerseniz cildinize kese yapabilirsiniz.

IPL lazer

Uzun süre kalıcı tüylerden kurtulma yöntemlerinden bahsederken, IPL’i de anmadan olmaz; ancak tabi ki pozitif ve negatif yönleriyle birlikte. IPL, lazer epilasyondan daha uygun fiyatlı ve benzer yöntemle çalışır; ancak kimi avantajlara da sahiptir. Örneğin IPL tüy uzamasını azaltır; ancak lazer epilasyona ve diğer yöntemlere göre çok daha uzun seanslara ihtiyaç duyar.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon yöntemi, güçlü ışınlar ile tüy keseciklerini tahrip etme işlemine verilen isimdir. Daha az acılıdır. Genelde tüyler azalsa ve çoğunlukla bitse de yer yer tüylerin yeniden çıktığı görülebilir. Hem IPL, hem de lazer epilasyon her cilt tipi için uygun değildir, bu nedenle bu yöntemi denemeden önce cildinizin işleme uygun olup olmadığını belirlemek için mutlaka bir doktora görünün.

Her yöntem, herkeste farklı sonuçlar gösterebilir. Örneğin kimisi için çok işe yararken, kimisi için çeşitli sorunlara yol açabilir. Herkesin kendine özel bir favori yöntemi vardır elbette, bu yüzden şunu unutmayın; size hangisi iyi geliyorsa, o yöntemi kullanın.

Hangisini kullanırsanız kullanın, işlemden sonra cildinizi nemlendirmeyi ve bol su içmeyi unutmayın. Sonrasında kendinizi harika bir pedikür ve yeni bir çift ayakkabı ile ödüllendirebilirsiniz!