Tüylerden kurtulun : İki Ağda Arasındaki Farklar

Ağda hızlı ve kolay uygulanan, uzun süreli sonuçlara sahip olan bir yöntemdir. Ağda, tüyü kökünden çektiğinden, tıraş bıçağına oranla çok daha uzun süreli sonuçlar sunar. Ağda zamanı geldiğinde iki seçeneğiniz var; bir güzellik salonuna gidip güzellik uzmanının size ağda yapmasını tercih edebilirsiniz veya ağdayı evde kendiniz yapabilirsiniz. Hangi metodu seçerseniz seçin, ağdanın sizin için bir kabusa dönüşmemesi gerekiyor. Gelin, güzellik salonu ve evdeki ağda karşılaştırmasını yapıp etkilerine birlikte bakalım. Belki de bu başa çıkılmaz tüylerle ilgili bir ya da iki yeni şey daha öğrenebilirsiniz.

Güzellik salonunun avantajları

Güzellik salonları, istenmeyen tüylerden kurtulma gibi işlemleri de içeren tüm estetik ihtiyaçlarınızı karşılayarak sizi şımartmak için var olan yerlerdir. Spa ve güzellik salonları, bünyesindeki güzellik uzmanları ile -elbette bir ücret karşılığında- size sultanlara layık, samimi, sıcak ve daha lüks bir ortam sunar. Ayrıca güzellik salonunda olmak size bir iç rahatlığı da verir; çünkü bilirsiniz ki ağdanız, alanında son derece yetkin güzellik uzmanları tarafından uygulanacaktır! Güzellik salonundan ayrılırken tüylerden kurtulmuş ve pürüzsüz olan bacaklarınıza bakmaktan daha tatmin edici ne olabilir? Özgüveniniz tavan yaptı, kendinizi çok çekici hissediyorsunuz ve en önemlisi; o yeni küçük siyah elbiseyi artık giyebilirsiniz!

Neden evde ağda?

Zamanı ve bütçesi kısıtlı olanlar için evde ağda yapımı, gerçekten hayat kurtarıcıdır. Veet, kapsamlı ürün kataloğuyla evinizin rahatlığında ağda yapmanız için büyük kolaylık sağlar. Eğer yeterince ayıracak zamanınız yoksa, Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları vücudunuz için mükemmel bir seçenektir. Peki Veet Ilık Ağda’yı denemeye ne dersiniz? Geleneksel yöntemi tercih ediyorsanız ağda bantlarını kullanmadan da ağda yapabilirsiniz. Ağdayı ısıtın ve direkt olarak vücudunuza uygulayın. Ve nihayet; kısa zamanda, uzun sürecek mükemmeliyet hissini yakalayabilirsiniz!

Ağda öncesi 

Güzellik uzmanları, ağdadan önce uygulama yapılacak bölgeyi temizler ve dezenfekte eder. Eğer evde ağda yapacaksanız ağdadan önce su, sabun ve ekstra olarak tercih ederseniz dezenfektan mendillerle kendiniz bu işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle derinizin kuru olduğundan emin olun, ardından ağdayı küçük bir bölgeye uygulayın. Eğer endişeniz acıysa, en iyi çözüm ağda bandını çekmeden önce derin bir nefes almaktır. Bu, güzellik salonlarında eskiden beri kullanılan ve acıdan biraz olsun uzaklaşmanızı sağlayan bir hiledir. Bir diğer hile de elinizi, tüyleri yeni aldığınız bölgeye bastırmanızdır. Bu baskı acıyı azaltacaktır. Belki daha önce ziyaret ettiğiniz güzellik uzmanınız da ağda esnasında bu taktikleri uygulamış olabilir.

Etkili ağda

Ağda ile tüyler, kökünden direkt olarak alınır. Güzellik uzmanlarının da çok iyi bildiği bir gerçek var ki eğer tüyler kökten değil de cilt yüzeyinden alınırsa tüyler daha çabuk çıkar. Evde ağda yaparken cildinizi kontrol edip tüm tüylerin ağda bantları tarafından alındığına emin olmanızı tavsiye ederiz.

Ağda sonrası

Ağda sonrası biraz acı hissedebilirsiniz; ancak bu çabucak geçer. Eğer güzellik salonunda hiç ağda yaptırdıysanız, ağda sonrası güzellik uzmanınızın bir krem sürdüğünü görmüşsünüzdür. Evet, aynı süreci siz de gerçekleştirebilirsiniz. Cildinizi ferahlatacak, yumuşatacak içeriğinde aloe vera olan bir krem tercih ederek cildinizi koruyabilirsiniz.

Kendi cilt sağlığınız için en iyi yöntemleri ve kullanacağınız ürünleri en iyi siz bilirsiniz. Şunu unutmayın; -her iyi güzellik uzmanı gibi- siz de ağda işleminde acele etmemelisiniz. Mumlarınızı yakın, en sevdiğiniz müziği açın, Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları’nı hazırlayın; rahatlayın ve bu deneyimin keyfini çıkarın!