Tüylerden kurtulun : Kadınlar istenmeyen tüylerini neden almak ister?

Kadınlar istenmeyen tüylerini neden almak ister?

Çoğu kadın, daha güzel göründüğü için vücut tüylerini almak ister; ancak istenmeyen tüylerden kurtulmak için bikiniyle güzel görünmenin haricinde de birçok neden var! Tüy alımı modası gelip geçici olabilir; ama bazı şeyler vardır ki onlar hep kalır. Gelin pürüzsüz olmanın önemiyle ilgili diğer nedenlere birlikte bakalım.

Hijyen

Tüy alımı daha az terlemenizi sağlamasa da vücuttaki kokunun sorun olmaktan çıkmasına yardımcı olabilir. Bu koku genellikle yağ ve proteinlere zarar veren bakterilerin terle birleşmesinden meydana gelir. “Tüy” gözenekli bir yapı olduğundan teri, bakteriyi ve kokuyu hapseder! Yani tüyleri alarak pusuya yatıp terlemeden kaynaklanan ve kokuya neden olan bakterileri önlersiniz.

İyi hissetmek

Bazı insanlar pürüzsüz olmanın verdiği histen vazgeçemez. Tüyleriniz çok kısa veya hafif uzamışsa tüylerinizi Veet Tüy Dökücü Krem ile, tıraş bıçağına karşı iki kata kadar daha uzun süreli pürüzsüzlük elde edebilirsiniz. Ağda ise tüyleri cilt yüzeyinden değil, kökünden alır. Yani bu da çok daha uzun süre pürüzsüzlüğün keyfini çıkarabilirsiniz demek oluyor. Tekrar çıkan tüyler ise daha yumuşak ve zayıf olacağından sonrasında da daha iyi hissetmeniz kaçınılmaz!

Spor

Sporcular, genellikle performanslarını olumlu yönde etkilediği için tüm vücut tüylerinden kurtulmayı tercih eder. Bunun nedeni likralı kıyafetler vücudu sarmaladığında konforlu hissetme, suda ve havada direnci azaltma gibi birçok şey olabilir. Biraz tüyün bu kadar değişiklik yapabileceğini düşünmek biraz garip geliyor olabilir; ancak müsabakaları kazanmada ve kaybetmede ciddi bir rolü olduğu bilinen bir gerçek!

Vücuttaki istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için nedeniniz ne olursa olsun, ağda, tüy dökücü krem veya daha uzun süreli çözümler sunan doğru yöntemleri seçmek çok önemli. Tüy alımında çok çeşitli yöntemler var, hepsinin de kendine göre faydaları mevcut. Sizin için doğru olan yöntemi Veet aracılığıyla bulabilir, size uygun olan Veet ürününü Veet web sitesindenseçebilirsiniz.