Tüylerden kurtulun : Koltuk altı tüylerinden kurtuluyoruz!

Bacaklarla birlikte koltuk altı tüyleri de vücutta en çok alınan tüylerdir. Koltuk altı tüylerinizi almaya karar verdiyseniz, her gün olmasa bile büyük ihtimalle düzenli olarak yapmak isteyeceksiniz; çünkü en hassas bölgelerden biri olarak size biraz stres kaynağı olabilir.

Koltuk altı tüylerinden kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcut, en çok kullanılan üç yönteme gelin birlikte bakalım, hangi yöntem sizin için en doğrusu, görelim.

Tıraş bıçağı

Tıraş bıçağı, tüy alımında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bu tarz epilasyon (tüy, derinin üstünden alınır) keskin bir bıçağın cildin üzerinde sürüklenerek, köklere en uzak noktadan tüylerin kesilmesiyle gerçekleşir. Bununla birlikte çeşitli mini kesikler ve tahrişler de olabilir, özellikle de tıraş işlemi her gün veya gün aşırı yapılıyorsa. Tüyleri tıraş bıçağı ile almak en hızlı ve uygun tüy alım yöntemi olmasına rağmen, hassas cildi veya daha kalın tüyleri olanlar için en iyi seçenek değildir; çünkü birçok kez aynı işlemi tekrar etmek ve işlem esnasında çok dikkatli olmak gerekebilir.

Ağda

Ağda, tüyü kökünden almayı sağlayan bir epilasyon çeşididir. Daha derinden tüy almak demek, tüylerin geri çıkması için 4 haftaya kadar yani daha uzun zaman geçmesi demektir.

Geçmişte ağda, güzellik salonlarında uygulanabilen bir işlemdi; ancak şimdi Veet Ilık Ağda veya Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları ile evde harika sonuçlar elde edebilirsiniz. İdeali 5 mm olmakla birlikte eğer tüyleriniz minimum 2 mm ise tüylerinizden ağda ile kurtulabilrisiniz

Tüy dökücü kremler

Tüy dökücü kremler tüydeki proteini derinin hemen altından kırar, yani kremi cildinizden sildiğinizde tüylerden kurtulmuş olursunuz. Bu yöntem, cildinizin tıraş bıçağına göre 2 kata kadar daha uzun süre pürüzsüz kalmasını ve tüylerinizin daha yumuşak çıkmasını sağlar. Hatta yeni çıkan tüylerde azalma olduğunu bile görebilirsiniz. Bu yöntem de tıpkı tıraş bıçağı gibi son derece kolay uygulanabilir, ayrıca Veet Duşta Tüy Dökücü Krem çeşitleri ile duşta bile tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

İlk kullanımdan önce cildinizin küçük bir bölümüne kremi uygulayarak test etmenizi tavsiye ederiz. Böylece tıpkı koltuk altı gibi hassas bölgelerde vücudunuzun tepkisini görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi herkese göre tüy alma yöntemleri var. En iyisi birkaç yöntemi sırasıyla deneyip, hangisinin sizin için daha iyi olduğunu anlamak ve tabi bir de Veet kataloğunu inceleyerek size en uygun Veet ürününü seçmek!

Tıraş bıçağına göre 2 kata kadar daha uzun süre pürüzsüz kalmasını ve tüylerinizin daha yumuşak çıkmasını sağlar.