Tüylerden kurtulun : Pürüzsüz bacaklar için ipuçları

Yaz aylarında sıcak havanın getirdiği bitmeyen partiler, festivaller ve plaja uzanan tatillerde pürüzsüz bacaklarla gösteriş yapmak için rahat olmak isteriz. İstenmeyen tüylerden arındırmak her ne kadar önemli olsa da aynı zamanda bacakları ışıltılı ve pürüzsüz tutabilmek de elzemdir. Biraz ekstra sevgi ve ilgi ile mini eteklerle rahatlıkla yürüyebilirsiniz.

Hazırlık

Hangi tüy alım yöntemini seçerseniz seçin, bacaklarınızı en iyi görünüm için hazırlamanın öneminin farkında olun. Bu arada dizler ve dirsekler gibi vücudunuzun sert kısımlarında pul pul olan ölü deriyi uygulama öncesinde almak iyi bir fikir olabilir. Bu, özellikle kıl dönmesi için çok yararlı olduğu gibi ayrıca ağda, tıpkı tüyler gibi ölü deriyi de alacağından daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildinize uygun bir vücut peeling’i ve uygulama için eldivenler, ışıl ışıl bir cilt için iyi bir yatırım olabilir.

Su sıcaklığı

Bir diğer önerimiz ise; çok sıcak suda yıkanmaktan kaçının; çünkü sıcak su cildinizi kurutur ve nemsiz bırakır. Elbette buz gibi suda yıkanmak zorunda değilsiniz. Ilık su, gözenekleri açmak için yeterli olup işinizi görecektir.

Tüylerden kurtulma

Tıraş, ağda veya tüy dökücü krem gibi bacaklarınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak çok çeşitli yöntemler mevcut. Eğer Veet Tüy Dökücü Krem kullanmaya karar verdiyseniz, etiket üzerindeki açıklamaları mutlaka okuyun. Cildinize uygun ürünü seçmenin yanı sıra Veet’in sizin için altını çizdiği uyarılara ve kullanım talimatına da dikkat edin. Ayrıca ilk kullanımda cildinizde küçük bir alana kremi sürerek 24 saat boyunca gözlemlemeyi ihmal etmeyin. Bu, eğer cildinizde herhangi bir reaksiyon görülmezse, rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bir diğer yöntem de tıraş bıçağı kullanmak. Ancak olabildiğince tıraş bıçağı yerine diğer alternatiflere yönelin; çünkü bu yöntemi kullandığınızda tıraş bıçağı kesikleri, tüylerin daha sert çıkarak güçlenmesi gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ağda ise evde uygulayabileceğiniz muhteşem bir yöntemidir, hele ki uzun süreli sonuç almak istediğinizde. Bunun için de Veet Ilık Ağda ya da Veet Kullanıma Hazır Soğuk Ağda Bantları’nı tercih edebilirsiniz. Tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi ağdayı tercih ettiğinizde de ürün etiketlerini dikkatlice incelemeyi unutmayın. Ayrıca ağdayı ısıtırken tavsiye edilen sıcaklığın üstüne çıkmamaya özen gösterin.

Uygulama sonrasında

Tüylerden kurtulduktan sonra cildinizi iyice durulayın, eğer jel, ağda ya da krem kalıntısı varsa temizleyin. Şimdi ise ortamdaki ışığı iyice açıp arada kaçan ve tüyler var mı, kontrol etme zamanı; çünkü işinizi bitirip dışarı çıktığınızda bacağınızda alınmamış tüylerin olduğu bir bölge keşfetmek hiç de eğlenceli değil!

Nemlendirme

Bacaklarınız kuruduğunda onları zengin içerikli bir nemlendiriciyle ya da vücut kremi ile nemlendirmeniz gerekir. Bol miktarda uygulayarak ve özellikle kuru bölgelere odaklanarak cildinizi nemlendirebilir ve nemin hücrelerinize hapsedilmesini sağlayabilirsiniz. Gece yatarken bacaklarınıza biraz nemlendirici sürün, bu bütün gece cildinizin nemli olmasını ve sabah, yeni güne ipek gibi bir tenle başlamanızı sağlayacak!