Efsaneler & Gerçekler : Pürüzsüz Bir Cilt Hayal Değil!

Bebekler insanlığın içinde en muhteşem varlık olarak her zaman yerini korur. Sınırsız yaratıcılıktaki dünyaları ve neşeli kahkahalarının yanı sıra hayat boyu hep özendiğimiz bir özellikleri de var; yumuşacık bebek tenleri.

Kaç yaşına gelirseniz gelin, hep o yumuşak bebek tenine sahip olmak için çaba gösterirsiniz değil mi? Bunun için çok çeşitli ürünler kullanıp sonuç alamadıysanız, merak etmeyin; çünkü yumuşak ve pürüzsüz bir cilt ile sahillerde boy göstermenizi sağlayacak güzellik sırları yazının devamında…

Ne yapmamalı?

Yumuşacık, pürüzsüz bir cilt için yapmamanız gerekenlerden başlayalım önce. Bunlara dikkat ederek önlem alabilir, mermer gibi harika bir cilde sahip olmak için ilk adımları atabilirsiniz.

  • Çok güneşte ya da çok kuru ortamda kalmayın
  • İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tıraş bıçağı kullanmayın
  • Bilmediğiniz ürünleri kullanmaktan kaçının
  • Çok yağlı, baharatlı, asitli yiyecekler tüketmeyin
  • Alkol ve sigara kullanmayın ya da azaltın

Ne yapmalı?

Dikkat etmeniz gereken noktaların ardından sıra geldi mükemmel pürüzsüzlüğe ulaşmak için yapmanız gerekenlere. Beslenmeden egzersize, tüy alma yöntemlerinden dışsal faktörlere kadar birçok konuya dikkat etmelisiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulma

Pürüzsüz bir cilt için ilk yapmanız gerekenlerden biri tüylerden kurtulmak için kullanmanız gereken yöntemi belirlemek. Ağda bu yöntemlerin en iyilerinden biridir. Tüyleri kökünden alan ağda ile kökler zayıflar, cildin üzerindeki ölü deri temizlenir ve cilde bakım yapılmış olur. Veet Kullanıma Hazır Ağda Bantları veya Veet Ilık Ağda sizin için mükemmel bir seçenektir. Aynı şekilde Veet Tüy Dökücü Krem çeşitleriyle 1 haftaya kadar pürüzsüz bir cilde sahip olabilir, cildinizin yumuşadığını ve daha iyi bir görünüme kavuştuğunu fark edebilirsiniz.

Cildi nemlendirme, besleme

Cilt tipinizi belirledikten sonra cildinize uygun ürünler kullanmaya özen gösterin. Eğer cildiniz çok kuruysa düzenli olarak nemlendirmeniz çok önemli. Ayrıca duştan sonra cildinizi pamuğa damlattığınız bebe yağı ya da zeytinyağı ile silerek de yumuşak bebek tenine sahip olabilirsiniz. Ağda sonrasında ise badem yağı, zeytinyağı ve bebe yağının yanı sıra ağda yağı da kullanabilirsiniz.

Beslenme

Sağlıklı beslenme ile sadece iç organlarınıza değil, aynı zamanda cildinize de iyi bir ödül vermiş olursunuz. Sebzeler, tahıllar, baklagiller ve etin dengeli olduğu öğünlerle cildinizin pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını arttırabilirsiniz. Ayrıca bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

Egzersiz

Cildi taze ve sağlıklı tutmanın bir yolu da spor yapmaktan geçer. Vücut tipinize ve günlük yaşamınıza uygun seçeceğiniz bir spor dalı ile bedeninize ve cildinize sağlık katabilirsiniz. Özellikle pilates, yoga gibi egzersizler, selülit gibi oluşumların ciddi oranda azalmasını sağlar.