Tüylerden kurtulun : Son dakika tüy alma

Tüy alma işlemi bazen çıldırtabilir. Hepimiz yaşıyoruz; saat 18:15’tir, 19:00’da bir randevunuz vardır ve bir anda aşağı doğru bakıp bacaklarınızdaki o minik tüyleri görürsünüz. Kapıdan dışarı adımınızı atmak istemezsiniz. O tüylerden kurtulmanız gerekiyor, hızlıca. Tıraş, ağda ve tüy dökücü krem gibi tüylerden kurtulmanızı sağlayacak birçok yöntem mevcut. Ne var ki seçtiğiniz metot, bütçenize, acı eşiğinize ve zamanınıza göre değişiklik gösterir. Gelin en popüler tekniklere birlikte bakalım, belki de yeni sırlar keşfedersiniz.

Tıraş bıçağı

Tüyleri yok etmek için en hızlı yöntem tıraştır. Bu yöntemle tüyler, tıraş bıçağı ile deri üzerinden kesilerek alınır. Hızlı ve kolay olmasına rağmen, tıraş yöntemiyle tüyleri almak batıklar ve kesikler nedeniyle acı verici olabilir. Sürekli acelesi olan ve koşturan insanlar arasındaysanız ve sıklıkla tıraş yöntemine başvuruyorsanız, yine tıraş gibi hızlı sonuç alabileceğiniz diğer yöntemleri, mesela Veet Tüy Dökücü Krem’i düşünmek de iyi bir fikir olabilir.

Ağda

Ağda, tüyleri kökünden almayı sağlayan bir yöntemdir. Kolay olmasına rağmen bir güzellik salonuna ağda için gitmek masraflı ve zaman alıcı olabilir. Alternatif olarak konforlu bir biçimde ve kendi mahremiyetinizi koruyarak ağdayı evde yapabilirsiniz, çok da uzun sürmeyeceği gibi bu tüylü durumdan kurtulmak için biraz dayanabilirsiniz de. Veet size, Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları ve Ilık Ağda gibi evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ağda çeşitleri öneriyor.

Tüy dökücü kremler

Daha rahat uygulanan bir yöntem arayanlar için tüy dökücü kremleri kullanmak, tüylerden tamamen acısız olarak kurtulmak için idealdir. Siz sadece kremi cildinize sürersiniz, 5 dakika beklersiniz ve sonra tüyleri tek hareketle silersiniz. Veet Tüy Dökücü Krem, tüy köklerine kadar etkilidir, bu nedenle pürüzsüzlüğü 4 güne kadar yaşarsınız. Veet’in ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde geniş aralıkta bir krem çeşitliliği mevcut. Cildi yatıştıran, hassas ciltlere özel kremimizi ya da gerçekten aceleniz varsa zamandan kazanmanızı sağlayan tüy dökücü sprey/krem gibi dilediğiniz Veet Tüy Dökücü Krem’i kullanabilirsiniz.

Karşılaştığınız durum ne olursa olsun, kolsuz elbisenizi giymeniz ya da son dakika yüzme planınızı gerçekleştirebilmeniz için size eşsiz bir fırsat sunan bir tüylerden kurtulma çözümü mutlaka vardır. Bazı yöntemlerden daha hızlı sonuç alırsınız; ancak tahriş olasılığınız da artar. Diğerleri ise daha çok zaman alan yöntemlerdir; ancak daha uzun süre etkilidir. Herkes farklı bir yaklaşım seçebilir; ancak seçtiğiniz yöntem her ne ise, Veet’in cildinize eşsiz yumuşaklık ve ipeksi dokunuşu sunacak bir çözümü mutlaka vardır.