Tüylerden kurtulun : Tüylerden Kurtulmanın Farklı Yöntemleri

Tüylerden Kurtulmanın Farklı Yöntemleri

Bacakların pürüzsüz olmasını hepimiz severiz; ancak sürekli pürüzsüz olmalarını sağlamak için en iyi yöntemi bulmak bazen sorun olabiliyor. Bunun için çok çeşitli yöntemler var, evde kendiniz kolayca üstesinden gelmek mi, bir güzellik merkezine gidip kendinizi şımartmak mı yoksa bir uzmana görünüp daha da uzun süreli bir çözüm bulmak mı istiyorsunuz? Biri için ideal olan uygulama, başkası için iyi olmayabilir, gelin sizin için en iyi çözüm hangisi, birlikte bakalım.

Tıraşlamak

Tüylerden kurtulmak için tıraşlamak, en bilinen yöntemlerdendir; ancak size en iyi sonucu vermez. Yalnızca dakikalar içinde tüylerden kurtulmanızı sağlar; ancak bacaklarınızın kuru ve kaşıntılı olmasına neden olabildiği gibi aynı zamanda tüyler, ertesi gün çok hızlı bir şekilde çıkmaya başlar. Genelde acelesi olanlar tarafından tercih edilir; ancak eğer dikkatli olmazsanız kıl dönmesi ile karşı karşıya kalabilir, tıraş bıçağı ile kesikler açabilir, kendinizi temizlemek için daha fazla zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Tüy dökücü kremler

Veet, tüy dökücü kremleriyle çok iyi bilinir. Bu kremler, 5 dakika içinde tüyleri ciltten uzaklaştırmayı sağladığı gibi aynı zamanda tüydeki proteinleri de kırar. Veet kataloğunda farklı türlerde çok çeşidi olduğundan, herkes kendine uygun bir tane bulabilir; hassas cildinize uygun olanı seçebilirsiniz veya tüy alımı işlemini duş esnasında yapabilirsiniz! Veet Tüy Dökücü Kremler’den hangisini seçerseniz seçin, besleyici ve nemlendirici içeriği sayesinde bacaklarınız muhteşem görünecek.

Ağda

Evde kendiniz uygulayabileceğiniz bir başka metot da ağdadır. Çok sayıda güzellik salonu da bunu yapıyor elbette; ancak eğer evde kendiniz yapmak istiyorsanız, Veet Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları harika bir seçenektir. Dilerseniz Veet Ilık Ağda’yı da tercih edebilir, cildinizi Veet ile şımartabilirsiniz.

Lazer

Lazer uygulaması, diğer seçeneklere göre daha uzun süre kalıcılık sunar. İlk üç ayda tüyler %54 oranında azalır, 18 ayın ardından ise kalan tüylerin %50’sinde azalma görülür. Lazer için lazer yaptırdığınız uzmana uzun bir süre birçok kez gitmeniz gerekebilir, bu yüzden daha kolay bir yöntem olarak ağdayı tercih edebilirsiniz. Ağda, düzenli kullanımda tüylerin zaman içinde azalmasını ve hatta zaman zaman bitmesini de sağlar. Ayrıca lazer cilt tonu koyu ve tüyleri açık renkte olanlar için uygun değildir. Bu nedenle bu uygulama için karar vermeden önce bir profesyonelden yardım almanızı öneririz.

 

Bacak tüylerinizden kurtulmanızı sağlamanın yollarını yukarıda detaylı olarak açıkladık, herkesin favori yöntemi farklı olacaktır elbette. Sizin için hangi yöntem en iyisi? Belki de farklı bir teknik uygulamanın zamanı gelmiştir! Hangi yöntemi seçerseniz seçin, en iyi sonucu almak için dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.