Tüy Dökücü Seçeneklerle İlgili Bilmek İstediğiniz Her Şey

Kaşlardan bikini bölgesine, tüy alımı yüzyıllardır güzelleşmek için kadınların rutin olarak sürdürdüğü bir aktivite olarak bilinir. Güzellik trendlerindeki değişimlere ve teknolojideki büyük gelişmelere baktığımızda, ev uygulamalarından güzellik salonu işlemlerine kadar pek çok yöntemin geliştirilmiş olduğunu görebiliriz. Dünya çapında tüy dökücü seçenekler arasında popüler olanları sizin için bir araya getirdik. Birkaç tavsiyeyi de satır aralarına eklemeyi ihmal etmedik.

Ilık ağda (Şeker ağda)

Şeker ağda da denilen klasik ağda, tüy dökücü yöntemler arasında en eskilerinden biridir. Antik Mısır’da limon, şeker ve suyun bir arada kaynatılmasıyla elde ediliyordu. Cilt üzerine bir tabaka halinde uygulanan bu sakız benzeri karışım, kısa bir süre ciltte bekletilip, ardından aniden çekilerek tüyleri alması sağlanırdı. Ağda tabakası tüyleri kökünden aldığından, tüylerin daha uzun sürelerde geri çıktığı gözlenirdi. Günümüzde ise uygulaması daha kolay, şeker ağdadan çok daha iyi performans gösteren seçenekler mevcut. Veet Ilık Ağda, Antik Mısır’ın reçetelerinden ilham alarak, size güzellik salonu stilinde evinizin rahatlığında ağda yapma seçeneği sunar. Artık kendi ağdanızı yapmak için uğraşmanıza gerek yok, Veet Ilık Ağda’yı mikrodalga fırında ısıtın, cildinize uygulayın ve pürüzsüzlüğün keyfini çıkarın!

Tüy dökücü kremler

Çoğu zaman tüy dökücü seçeneklerin acı vereceği yanılgısına sahibizdir; ancak bu seçenekte acıdan eser yok! Vücuttaki tüylerden kurtulmak biraz zahmetli olabilir; ancak tüy dökücü kremlerle değil.

Tüy dökücü krem, istenmeyen tüyün yapısını bozarak tüyü cilt yüzeyinden ayırır ve geride yumuşacık ve pürüzsüz bir cilt bırakır. Tüy dökücü kremler modern ve yeni bir yöntem olarak görünse de aslında yüzyıllardır var olan bir seçenektir. Eski çağlarda içerisinde arsenik ve kireç gibi tüyleri besleyen içerikler de varmış üstelik. Cilt dostu içerikler değil elbette; ama küçük oyunlar da mevcutmuş. Neyse ki daha güvenli kullanım için tüy dökücü kremler geliştirildi!

Sizin de tahmin ettiğiniz gibi tüy alımı, çağlar boyunca hep güzellik bilincine sahip insanlar tarafından moda olmuştur. Ayrıca değişen zamana uyum sağlamak için de büyük mesafe katedildi. Klasik ağda, ağda bantları ve tüy dökücü kremler sayesinde tüylerden kurtulmak çok daha kolay hale geldi. Yöntemin ne olduğu bir yana, tüylerden kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Tıraşlama

Eski Mısırlılar, vücutlarındaki tüylerden kurtulmak için tıraş bıçağının en eski formunu kullanırmış. Bu, zenginlik ve statü için çok önemli bir işaret olarak görülürmüş. Ancak 20. yüzyılda etek boylarının daha yukarı çıkmasıyla tıraş bıçakları, acil çözüm olarak daha fazla kullanılmaya başlandı. Tıraş bıçağı hala çok popüler günümüzde; ancak rekabet de hala mevcut. En modern tıraş bıçakları bile cildinizde tahrişe, kesiklere ve kırmızı noktacıklara neden olabilir. Her ne kadar hızlı bir çözüm gibi görünse de tüyler, diğer yöntemlere göre çok daha çabuk sürede yani yaklaşık 1-2 gün içerisinde tekrar çıkmaktadır. Yani bu da şu anlama geliyor; aynı uygulamayı sandığınızdan çok daha sık yapmanız gerekecek.

Ağda, tüy dökücü krem vb. yöntemleri okuyarak size en uygun olanını seçtikten sonra Veet ürünlerine göz atarak tüylerinizden kurtulabilirsiniz.