Veet keşfedin : Tüylerden Kurtulmak için Ağda, Tüy Dökücü Krem ve Diğer Seçenekler

Gözünüzde canlandırmaya çalışın. Giyindiniz ve uzun zamandır heyecanla beklediğiniz gece gezmesine hazırsınız. Baştan aşağı kendinize şöyle bir baktığınızda o siyah elbise içinde harika göründüğünüzü düşünüyorsunuz. Ancak bu hoşnutluk hali, bacaklarınızda kısa tüyler görmenizle bir anda sona erdi. Güzellik salonuna gitmek için bir randevu ayarlayabilirsiniz; ancak gecenin bu saatinde biraz geç kalmış olabilirsiniz. Tek seçenek, ev ortamında hızlıca bir çözüm bulmak. Tüylerden kurtulmak için hangi yöntemi kullanacağınıza karar vermek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Gelin aralarında en iyi olanlarına birlikte bakalım.

Tıraş bıçağı

Eğer aceleniz varsa, tıraş bıçağı seçenekler arasında yer alabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Tıraş bıçağı, tüyleri derinin hemen üstünden keser. Bu yöntem, yüz hariç vücudun çoğu bölümü için uygundur. Ancak 1-3 gün içerisinde tüyler çıkmaya ve eskisi gibi uzamaya başlar. Ayrıca cildiniz tıraş bıçağının keskin bıçakları nedeniyle tahriş olabilir, hatta ufak kesikler dahi meydana gelebilir. Böyle can sıkıcı durumlarla karşılaşmayı kim ister ki? Bu nedenle tıraş bıçağı önerilen bir yöntem değildir. Bunun yerine aynı şekilde kısa sürede uygulayabileceğiniz, üstelik tıraş bıçağına göre iki kata kadar daha uzun süre pürüzsüzlük sağlayacak Veet Tüy Dökücü Kremlerikullanmanızı tavsiye ederiz.

Kullanıma hazır ağda bantları

Vücudunuzdaki tüylerden hızlı ve kolayca kurtulmak istiyorsanız kullanıma hazır soğuk ağda bantları sizin için ideal. Ağda bantlarının içinde sir ağda bulunur. Adında belirttiği gibi hemen kullanıma hazırdır. Yani spatula, kase, ağda gibi detaylarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Tek yapmanız gereken Veet ağda bandını elinizde biraz ovalayarak ısıtmanız ve tüylü bölgeye uygulamanız. Ağda bantları koltuk altı, bikini bölgesi gibi uygulaması zor bölgeler için dahi etkili sonuçlar verir.

Ayrıca ağdanın etkisi, tıraş bıçağına göre çok daha uzun sürer. Öyle ki Veet ağda bantları ile 28 güne kadar etkili sonuç elde edebilirsiniz. Üstelik 2 mm’ye kadar olan tüyleri rahatlıkla aldığından, pürüzsüz bir cilde kavuşmak ağda bantları ile çok daha kolaydır.

Ağda bandı ile uygulama yapmak için ağda bandını ellerinizde biraz ovalayın ve tüylü bölgeye iyice gererek yapıştırın. Ardından biraz bekleyip tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ağda bandını hızlıca çekin ve pürüzsüzlüğü keşfedin. Uygulamadan sonra 24 saat boyunca duş almayın, güneşlenmeyin, deodorant kullanmayın.

Tüy dökücü kremler

Tüy dökücü kremler, istenmeyen tüylerden kurtulmak için acısız seçeneklerden biridir. Ayrıca aceleniz olduğunda da çok işe yarar. Tüy dökücü kremler, tüydeki keratin yapısını bozarak tüyün kopmasını sağlar. Hassas ciltlere özel olan kremler ise yüz gibi tahrişe daha açık bölgelerde çok etkilidir. Veet Tüy Dökücü Krem Hassas Ciltler aloe vera bitkisi ve E vitamini ile zenginleştirilmiş formülüyle hassas ciltlere ferahlık hissi verir.

Bir diğer avantaj olarak tüy dökücü kremler, tıraş bıçaklarına göre daha uzun süre etkilidir. Bu kremlerle 1 haftaya kadar etkili sonuç almak mümkündür. Eğer daha uzun süreli sonuçlar istiyorsanız, ağda ürünlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Tüy dökücü kremler aynı zamanda bütçeniz açısından da çok iyidir; özellikle de güzellik salonu masrafları düşünüldüğünde. Kremi evde uygulamak için tek yapmanız gereken tüylü bölgeye uygulamak ve 10 dakika beklemek. Ardından bir bez ya da mendil yardımıyla kremi silip bölgeyi suyla temizlemeyi unutmayın. 

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, tüy alımı işlemi kabusunuz olmak zorunda değil. Ağda daha uzun süreli etki ve zamanla tüylerin azalması açısından son derece başarılı bir yöntem. Tüy dökücü kremler ise acısız, pratik ve bütçe dostu olması açısından harika. Üstelik 1 haftaya kadar süren etkisi ile çok cezbedici.

Evet, şimdi tüy alım yöntemleriyle ilgili daha fazla bilgiye sahipsiniz. Size uygun olan yöntemi rahatlıkla seçebilir, pürüzsüzlüğün keyfini çıkarabilirsiniz!