Tüylerden kurtulun : Yüzdeki İstenmeyen Tüylerle Nasıl Baş Edilir?

İnsan vücudu, inanılmaz ölçüde karmaşık bir denge durumunda olan komplike bir makine gibidir. Vücudunuzun mevcut durumunu sürdüren çok sayıda hormonun herhangi bir nedenle dengesi bozulursa bunun istenmeyen yan etkilerinden biri vücudunuzda ve yüzünüzde istenmeyen tüyler olabilir. Bu durum sizi doğuştan itibaren, ergenlikten sonra veya vücudunuzdaki değişikliğe bağlı olarak herhangi bir yaşta etkileyebilir. Bu tüyler özellikle açık renk ve inceyse görmezden gelinebilir ama genellikle koyu renklidir ve saçınızdan bile daha kalındır. Yüzde etkilenen iki temel bölge kaş çizgisi ve ağız çevresidir. Bu tüylerin görünümünü en aza indirmek için birkaç basit adım vardır. Size en uygun yüz epilasyon yöntemini bulmak için yazının devamını okuyun. En önemli şeyi aklınızdan çıkarmayın; yüzünüzde asla jilet kullanmayın çünkü tüyler daha sert uzar ve daha da görünür hale gelir.

Ağız Çevresi: Üst Dudak

Her kadının üst dudağında tüy vardır ama bazı ciltlerde daha kalın ve koyu renklidir. Bu bölgede, Yüze Özel Sir Ağda Bantları kullanmak daha uygundur. Önce, ürünü kullanmak istediğiniz bölgenin küçük bir kısmına uygulayarak cildinizin tepkisini test edin. 24 saat içinde olumsuz bir tepki olmazsa kullanmaya devam edin. Bandı dudağınızın üstüne yapıştırın ve özel Easy StripTMşeridinden çekip çıkarın, bundan sonra dört haftaya kadar güzel ve pürüzsüz bir üst dudağınız olacak. Ağdadan kaçınmak isterseniz başka bir seçenek de tüyleri sarartmaktır. Sarartılan tüyler cilt tonunuzla uyumlu hale gelir ama tamamen kaybolmaz. Bu durum daha koyu cilt tonlarında tamamen etkili olmayabilir.

Ağız Çevresi: Çene

Bu tüyler genelde birkaç tane ve seyrektir, o yüzden en iyi teknik bunları cımbızla çekmek veya yine Yüze Özel Sir Ağda Bantları kullanmaktır. Çene tüylerini almak çok kısa süren ve acısız bir işlemdir. Bu tüyleri kökten almak için Sir Ağda Bantlarını kullanınca tekrar uzamaları genelde dört haftaya kadar zaman alır. Bu bantları kullanmanın avantajı, pürüzsüzlük için tek bir hareketinizin yeterli olmasıdır.

Gözlerin Üstü: Kaş

Birçok kadın Audrey Hepburn gibi kalın kaşlara sahip olmanın hayalini kurar. (Gerçi Audrey Hepburn’ün kaşlarının neredeyse tamamı kalemle çizilmişti!) Kalın kaş sahibi olmak hem bir lütuf hem de bir lanettir. İtaatsiz kaşları uysallaştırmak külfet olabilir. Kaş şeklinizi korumanın en iyi yolu, hassas ağda kullanmaktır. Bu ağda düz bölgelere, hatta çizgilere ulaşmanızı sağlar.

Gözlerin Üstü: Kaş Ortası

Burada ne kadar tüyünüz olduğuna bağlı olarak ağda veya cımbız en iyi seçenek olabilir. Hatırlamanız gereken en önemli şey jilet kullanmamanız! Jilet kaşınızda doğal görünmeyen düz uçlar bırakır ve bu uçlar birkaç gün içinde diken diken olur.

Yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki tüylerin ortalamadan çok daha kalın olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzu ziyaret etmenizde fazda var çünkü bu durum, daha ciddi bir sorunun belirtisi olabilir. Özellikle de bu değişiklik birden meydana geldiyse ve ergenlik, hamilelik veya menopoz gibi hormonlarınızı etkileyecek başka bir şeyle ilgili değilse doktorunuzu görmenizi tavsiye ederiz.

İpuçlarımızı takip edin ve istenmeyen yüz tüylerinizin sizi istediğiniz şeyleri yapmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Her durumda yüz ağdası ve diğer tüy alma çözümleri için Veet web sitesinden ürün kataloğuna göz atın.